DİY Yalancı Fayans Arkafonu

DIY yalancı fayans arkafonu

Haydi bakalım, bu web sitesindeki ilk blog postum olacak. Faydalı bir şey olsun istedim.

2021 bize yemek fotoğrafçılığında yeni bir trend kazandırdı – şimdi, sadece dokulu boyanmış arkafonlar gerçek görünmüyor. Gerçek hisse ihtiyacımız var. Restoranlardan bazıları masalarında eski tarz muhteşem fayans yüzeyler kullanıyor, bu yüzden yemek fotoğrafçıları olarak biz de geri kalmayalım. Hele de o tarz çekimleri hayat dolu, neşeli ve parti hiss yaratıyor.

Bera Cafe ve Patisserie, Üsküdar

Piyasada satın alabileceğiniz bunun gibi kullanıma hazır çeşitli arkafonları var. Bir süredir takip ettiğim bir atolye kumdizaynatolye tavsıye edebilirim. Ayrıca Club Backdrops arkafonları da kontrol edebilirsiniz.

Ben ise merak ettim , onları acaba kendi yapabilir miyim diye. Denedim, araştırdım, yaptım. Sonuçlarını sizile paylaşıyorum.


Neler lazım:

1. Backhaus (veya başka bir satıcıdan) fayans çıkartmaları

2. MDF 3mm tahta

3. rölyef pastası

4. macun bıçağı

5. kum kagıdı

6. mat vernik


Neler yapıyoruz:

Gece boyunca kurumaya bırakın

Fayans stikerlerini tahtaya yapıştırın. Daha düz hale getirmek için bir cetvel kullanabilirsiniz. Aralarında 5-10 mm boşluk bırakın. Şimdi doku ekleme zamanı. Spatula kullanarak rölyef pastayı arasına ekleyin. Fayanslara pasta giriyorsa sorun yok. Gece boyunca kurumasını bekleyin. Kıvamı kuruduktan sonra macun bıçağınızı ve ıslak mendili alıp pastanın ekstra kalın kısımlarından kurtulun.Eskilenmiş ve vintaj effekti için e zımpara kağıdı alın ve çıkartmaları ve makarnayı hafifçe ovalayın. Son olarak, vernik katı ile kapatabilirsiniz. İşte başlıyoruz! Sahte fayans antika arkafonunuz hazır.

Resimde kullanıldı

Herhangi bir soru varsa aşağıda sorabilirsiniz. Kendiniz de bir tane yaptığınızda, beni Instagram’da etiketlemeyi unutmayın. Nasıl olduğunu görmeyi çok isterim.

DİY Yalancı Fayans Arkafonu” ile ilgili 1 görüş

Yorumlar kapalı.